Aktuellt / Ajankohtaista

M/S Fjärdvägen är på dock v.7 och v.8 
Under dessa veckor kan det förkomma avvikelser i transporterna, vi hoppas ni har överseende med detta. Tveka inte att höra av er till oss för ev. frågor ang. era transporter! 

M/S Fjärdvägen telakalla viikko 7 ja 8.
Näinä viikkoina liikenteessä saattaa olla poikkeamia, toivomme teiltä ymmärrystä tähän. Älä epäröi ottaamaan meihin yhteyttä, jos teille herää kysymyksiä koskien kuljetuksianne.

Klicka här för att komma till info om aktuella nyheter!

Ajankohtaiset tiedotteet, klikkaa tästä!

Trafik & transport

Vi hjälper dig som kund med allt från småpaket till stora leveranser och från engångstransporter till avtal som gäller återkommande transporter. Vi hjälper även med eventuella frågor kring webbokning, terminalhantering, förvaring, förpackning samt annat som kan komma upp i samband med en transport av gods.

Försäljning

Tel: +358-18-27 011 
E-post: forsaljning@transmar.fi

Nils-Erik Persson 
Försäljningsdirektör, försäljning och sponsorering
Mariehamn och Nådendal
Tel: +358-20 1260 606
E-post: nils.persson@transmar.fi

Kurt-Ove Lindh 
Försäljningschef
Mariehamn
Tel: +358-20 1260 604
E-post: kurt-ove.lindh@transmar.fi  

Spedition

Mariehamn
Tel: +358-18-27 011
E-post: spedition@transmar.fi

Trafikledning Mariehamn

Tel: +358-18-27 011

Godsförfrågningar, reklamationer 
E-post: utredning@transmar.fi

Mats Clemes 
Transport och Logistik, VD
E-post: mats.clemes@transmar.fi

Hans-Erik Eker 
Fleet manager
E-post: hanserik.eker@transmar.fi

Dan Lindblom
Trafikledare, lastningar AX-FI
E-post: dan.lindblom@transmar.fi

Conny Malmberg
Trafikledare, Distribution AX
E-post: conny.malmberg@transmar.fi

Niclas Sundberg
Trafikledare, Utrikes
E-post: niclas.sundberg@transmar.fi

Kjell Björkqvist
Spedition
E-post: kjell.bjorkqvist@transmar.fi

Tamara Söderblom (Föräldraledig)
Trafikassistent
E-post: tamara.soderblom@transmar.fi

Trafikledning Nådendal

Tel: +358-18-27 011

Kalle Ekström
Terminalchef
E-post: kalle.ekstrom@transmar.fi

Niclas Andersson
Trafikledare
E-post: niclas.andersson@transmar.fi

Jouni Nummela
Trafikledare
E-post: jouni.nummela@transmar.fi

Markku Lehtinen
Trafikledare
E-post: markku.lehtinen@transmar.fi

Petter Himmelroos
Processansvarig
E-post: petter.himmelroos@transmar.fi