Aktuellt / Ajankohtaista

Med anledning av Coronaviruset (Covid-19) minimerar Transmar den fysiska kundbetjäningen i verksamheten.

Transmar stänger sin kundbetjäning på Vikingagränd 6, 22100 i Mariehamn för besökande kunder tillsvidare.

Välkommen att ta kontakt med oss per telefon eller mail.

Du når Kundbetjäningen som vanligt på tel.018-27 011 och på mail info@transmar.fi, vardagar 8-16.

Direktnummer till Trafikledningen i Mariehamn tel. 020 12 60 500

Tveka inte att höra av dig till oss!

Med vänlig hälsning/ Transmar Ab

Trafik & transport

Vi hjälper dig som kund med allt från småpaket till stora leveranser och från engångstransporter till avtal som gäller återkommande transporter. Vi hjälper även med eventuella frågor kring webbokning, terminalhantering, förvaring, förpackning samt annat som kan komma upp i samband med en transport av gods.

Försäljning

Tel: +358-18-27 011 
E-post: forsaljning@transmar.fi

Nils-Erik Persson 
Försäljningsdirektör, försäljning och sponsorering
Mariehamn och Nådendal
Tel: +358-20 1260 606
E-post: nils.persson@transmar.fi

Kurt-Ove Lindh 
Försäljningschef
Mariehamn
Tel: +358-20 1260 604
E-post: kurt-ove.lindh@transmar.fi  

Spedition

Mariehamn
Tel: +358-18-27 011
E-post: spedition@transmar.fi

Trafikledning Mariehamn

Tel: +358-18-27 011

Godsförfrågningar, reklamationer 
E-post: utredning@transmar.fi

Mats Clemes 
Transport och Logistik, VD
E-post: mats.clemes@transmar.fi

Hans-Erik Eker 
Fleet manager
E-post: hanserik.eker@transmar.fi

Dan Lindblom
Trafikledare, lastningar AX-FI
E-post: dan.lindblom@transmar.fi

Conny Malmberg
Trafikledare, Distribution AX
E-post: conny.malmberg@transmar.fi

Niclas Sundberg
Trafikledare, Utrikes
E-post: niclas.sundberg@transmar.fi

Kjell Björkqvist
Spedition
E-post: kjell.bjorkqvist@transmar.fi

Emil Hansen
Processansvarig
E-post: emil.hansen@transmar.fi

Trafikledning Nådendal

Tel: +358-18-27 011

Kalle Ekström
Terminalchef
E-post: kalle.ekstrom@transmar.fi

Niclas Andersson
Trafikledare
E-post: niclas.andersson@transmar.fi

Jouni Nummela
Trafikledare
E-post: jouni.nummela@transmar.fi

Kai Kuivalainen
Trafikledare
E-post: kai.kuivalainen@transmar.fi

Petter Himmelroos
Processansvarig
E-post: petter.himmelroos@transmar.fi